?Kreativwerkstatt f?r Deutsch? in Volos am 12.11.2014

Με μεγάλη μας χαρά θα υποδεχθούμε, την Τετάρτη 12 Νοεμβρίου 2014, για τρίτη φορά στο σχολείο μας το όχημα πολιτισμού Glossomobil του Ινστιτούτου Γκαίτε Θεσσαλονίκης, για να παίξουμε με τη γερμανική γλώσσα στα πλαίσια του προγράμματος "Γερμανικά σε κίνηση" ("DeutschinBewegung")!

Υπεύθυνες του προγράμματος είναι η καθηγήτρια του Ινστιτούτου Γκαίτε Θεσσαλονίκης, κα Κάριν Βαβατζανίδη και η συνεργάτιδά της, κα Ευαγγελία Κακαλια.

Στο χώρο του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί επίσης την Τετάρτη 12 Νοεμβρίου 2014, από τις 18:00 ως τις 21:00, Workshop για καθηγητές και καθηγήτριες Γερμανικής Γλώσσας με εισηγήτρια την κα Κάριν Βαβατζανίδη και βοηθό της, την κα Ευαγγελία Κακαλια..

?Kreativwerkstatt f?r Deutsch? in Volos am 12.11.2014

Workshop
12.11.2014,18.00-21.00Uhr

4.GymnasiumVolos,Neapoleos&Kodrigtonos
Eintrittfrei
IndeutscherSprache
+302310889613

Ein Workshop f?r alle Deutschlehrerinnen und Deutschlehrer in und um Volos, anl?sslich des Glossomobil-Besuches in den Schulen. Vorgestellt werden unterrichtsbegleitende Materialien und Aktivit?ten. Das Lernen mit allen Sinnen soll dazu beitragen, die Sch?ler noch mehr zu motivieren, um so ein positives Lernklima zu schaffen.

Workshopleitung:KarinVavatzanidis
Assistentin: Evangelia Kakalia